
Co udało się nam zrobić?
Uczestniczyliśmy w projekcie rozwojowym 2016 Masz Głos Fundacji Batorego.
W 2015 roku zrealizowaliśmy projekt w ramach Akcji Masz Głos - Masz Wybór realizowało zadanie w zakresie Przestrzeni dla ludzi.
A lokalnie?
Od początku 2016 roku wpieramy rozwój społeczności lokalnej Osiedla Siersza Trzebinia poprzez wspólne działania z Radą Osiedla Siersza (wyciąg z raportu):
W dniu 16 czerwca 2016 roku, 16 sierpnia zespół Rady Osiedla we współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem w Przyszłość” wystosował szereg pism, wniosków, żądań, swoich stanowisk w różnych lokalnych kwestiach m.in. do Urzędu Miasta Trzebinia, Starostwa Powiatowego w Chrzanowie oraz Zarządców nieruchomości położonych na terenie naszego Osiedla. Efektywna współpraca (od początku powołania nowej Rady Osiedla) ze Stowarzyszeniem „Razem w Przyszłość” z Sierszy, to m.in.: - zorganizowanie w Willi Not osiedlowego spotkania Mikołajki 2016, - podejmowane działania zmierzające do udaremnienia planów australijskich inwestorów, tj. wybudowania na terenie Sierszy kopalni „Korfanty” (wydobycie komoro-filarowe), - ochrona środowiska poprzez działania mające na celu ochronę naszego środowiska naturalnego (NIE dla poszerzenia obszaru wydobycia piasku przez DB Schenker), ochrony naturalnych ujęć wody „Lechy”. - odtworzenie skweru przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Zwycięstwa - zabudowa lustra drogowego przy ul. Grunwaldzkiej naprzeciw restauracji ,,Parkowa” - zorganizowanie zabawy Mikołajkowej dla dzieci z naszego Osiedla - uporządkowanie parku oraz naprawa ogrodzenia wokół Willi NOT - wykoszenie i przycięcie krzewów i drzew na poboczach ul. Szczakowska i Stara Maszyna - wyczyszczenie przepustu pod ul. Stara Maszyna - wykoszenie poboczy ul. Chrzanowskiej - uporządkowania byłego boiska przed budynkiem Liceum w Sierszy - uporządkowanie działek przy ul. Jana Pawła II - uporządkowanie działki przy ul. Ciężkowickiej - uporządkowanie terenu za budynkiem tzw. Dyrekcji przy ul. 22 Stycznia - uporządkowanie terenu przy byłej piekarni.
Z bieżącej działalności, w dniu 10.12.2016 r. byliśmy współorganizatorami spotkania Mikołajkowego dla 83 dzieci z naszego Osiedla którego odbyło się w Willi Not (Dom Kultury) w Sierszy. Więcej na FB Stowarzyszenia wraz ze zdjęciami i filmami z tej imprezy.
